Temiz Oda Bileşenleri

1- ISITMA HAVALANDIRMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ

Havalandırma, kontrol işlemlerini içeren (sıcaklık kontrol, nem, koku, duman, toz, bakteri ve karbondioksit giderim) kapalı ortamda yüksek hava kalitesini sağlamak için herhangi bir ortamdan hava değiştirme başka bir deyişle taze hava verme sürecidir.

Temiz odada yapılacak operasyona göre hava akış düzenlemeleri firmamız tarafından yapılır.

PARTISYON

MALZEME KAPLAMA İŞLEMİ

Temiz odada kullanılacak olan panel imalatında firmamız, atmosferik korozyona yüksek dayanıklı, su ve hava geçirmeyen, ani darbelere dayanıklı, hafif, kolay işlenebilen ve kaynak yapma imkânı olan malzemeleri tercih etmektedir. Panel birleşim yerlerinde anti bakteriyel silikon kullanılır. Partisyon malzemelerinde akrilik kaplama kullanılarak paneller arası bağlantılar gizlenmek suretiyle hava akışını kolaylaştırıcı pürüzsüz yüzeyler oluşturulur.

ERGONOMİ

Partısyon malzemelerinde radyuslu köşeler  kullanılarak, ulaşılması zor yerlere ölü hava akışları, girdap oluşması muhtemel yerlere de bakteri birikiminin önlenmesine yardımcı olan bir ergonomi kazandırılır.

1) Panel

2) Pass-box

3) Kapı

OTOMASYON

Temiz Odada kullanılan komponentler , PLC sistemiyle Dokunmatik Panellerle yönetilir. Böylelikle Otomasyon sistemine dünyanın her yerinden erişim ve arızalara çözüm imkanı sağlanarak merkezi yazılımlar sayesinde birden fazla odayı tek merkezden yönetebilme imkanı sunulmaktadır.

Temiz oda sisteminde kullanılan tüm kablolar (sinyal kabloları hariç) herhangi bir yangın durumunda halojen gazı üretmeyen (NHXMH) kablo olarak tasarlanır.

Güç kumanda panosunda ısınmayı önleme amaçlı kondaktörler kullanılır.